Czy ktoś szukał...

Okres I wojny Światowej

Moderator: niewidzialny

M4r0
Posty: 39
Rejestracja: 20 mar 2009, 10:01
Lokalizacja: z domu

Czy ktoś szukał...

Post autor: M4r0 »

Cześć wszystkim

Czy któryś z kolegów szukał może między jeziorem pluski a łańsk opodal wsi orzechowo? Mam pewną mapke gdzie zaznaczone są niemiecki i rosyjski mały oddział koło siebie jakby mieliby się tam bić. Byłem dzisiaj w tamtym rejonie lecz nic prócz jednego mosinka i 2 łusek od mausera nie wyszło. Może ktoś tam z kolegów kopał i podzieli się informacjami co wyszło.
Awatar użytkownika
ostrybrzytwa
Posty: 1019
Rejestracja: 11 lut 2008, 12:13
Lokalizacja: olsztyn

Re: Czy ktoś szukał...

Post autor: ostrybrzytwa »

przechadzaliśmy się tam kiedyś szału nie było , parę łusek i trzy monetki z tego co pamiętam , ale jeśli małe oddziały powiadasz to i ciężko może być się wstrzelić w miejsce
M4r0
Posty: 39
Rejestracja: 20 mar 2009, 10:01
Lokalizacja: z domu

Re: Czy ktoś szukał...

Post autor: M4r0 »

No tak właśnie z kolegą maciek-olsztyn widzieliśmy pare starych dołków ale nam też bez rewelacji też jedna monetka i pare łusek. No właśnie ciężko by było coś tam znaleźć jest niby zaznaczone że tam 2 małe oddziały i że jeden oddział szedł od strony olsztyna 36 lub 72 bo trochę ciężko mi rozczytać który. Jest zaznaczony na kolor czarny (rosyjska mapa) i dla tego wnioskuje że to oddział niemiecki.

A moje drugie pytanie to jak z miejscowością Kurki. Też szukaliśmy w okolicy to tylko 5zł, kilka łusek i 5rentenpfenning no i napotkaliśmy cmentarz 1os z Iwś przy drodze 58 w zagajniku po lewej stronie jak jedzie się w stronę szczytna.
ODPOWIEDZ