Buttonarium - będzie nowa wersja

Ekwipunek żołnierza, oprócz broni

Moderator: Don Joker

Awatar użytkownika
rwb
Posty: 31
Rejestracja: 22 sie 2007, 07:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Buttonarium - będzie nowa wersja

Post autor: rwb »

Witam,
Od 12 lat prowadzę w Internecie Buttonarium, czyli stronę poświęconą kolekcjonowaniu guzików – filobutonistyce. Cały czas mozolnie udoskonalam ją, a także wzbogacam o coraz to nowe eksponaty. Stale dbam o rzetelność zamieszczanych tam informacji. Strona ma już stałe grono odbiorców. Obecna wersja Buttonarium jest jej drugą wersją, pierwsze wydanie było bardzo, bardzo proste i ubogie. W obecnej wersji Buttonarium funkcjonuje od 1 czerwca 2009 roku, czyli już 3 lata. Na dzień dzisiejszy, wiele rzeczy należałoby już unowocześnić i dostosować do zmieniających się i stale rosnących wymagań i potrzeb odbiorców. Systematycznie dochodzą do mnie informacje co można by jeszcze zmienić i co można by jeszcze dodać na stronie. Modernizacja Buttonarium przerosła już moje umiejętności i możliwości, dlatego doszedłem do wniosku, że trzeba tą pracę zlecić profesjonaliście. Skoro ma to być zrobione profesjonalnie, to znaczy, że nie obejdzie się bez kosztów. Jak się dowiedziałem, na modernizację strony potrzeba jest ok. 2000 złotych.
Ponieważ kwota ta przerasta już moje możliwości (co roku płacę już za jej utrzymanie), dlatego postanowiłem zwrócić się do Was z prośbą wsparcia finansowego tego przedsięwzięcia. Jeśli macie chęć wesprzeć Buttonarium, to zapraszam do wzięcia udziału w aukcji na Allegro:

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=525064

Zwycięzca aukcji zostanie uhonorowany wpisem na stronie Buttonarium. Wpis znajdzie się oczywiście już w nowej wersji strony i będzie informował, że dana osoba wsparła finansowo ostatnią jej modernizację. Satysfakcja gratis :).

Proszę pamiętać, aby w tytule przelewu koniecznie dopisać: Buttonarium plus własny nick.
W przypadku wzięcia udziału w aukcji proszę też o potwierdzenie dokonanego przelewu mailem na mój adres: rwbguziki@wp.pl

W nowej wersji strony zamierzam rozbudować możliwości wyszukiwarki guzików, a także umożliwić łatwiejsze dopisywanie komentarzy pod guzikami. Wybrane osoby będą miały możliwość edycji opisów pod eksponatami. Mam nadzieję, że zmiany w nowej wersji Buttonarium szybko zaprocentują poprawą jakości zawartych tam informacji oraz ich wzbogaceniem.

Zapraszam do wzięcia udziału w aukcji.

W razie jakichkolwiek pytań proszę o maila – rwbguziki@wp.pl
rwb

Ps. Posta tej samej treści umieściłem na kilku zaprzyjaźnionych forach internetowych.

Obrazek
Awatar użytkownika
Andrew
Posty: 1024
Rejestracja: 10 lip 2007, 23:13
Lokalizacja: Morąg
Kontakt:

Re: Buttonarium - będzie nowa wersja

Post autor: Andrew »

Słuszna inicjatywa - życzę powodzenia - ja już cegiełkę posiadam :)
Awatar użytkownika
bartman
Posty: 654
Rejestracja: 10 lip 2007, 14:06
Lokalizacja: Dolina Róż

Re: Buttonarium - będzie nowa wersja

Post autor: bartman »

Popieram. Cegiełkę mam...
Awatar użytkownika
rwb
Posty: 31
Rejestracja: 22 sie 2007, 07:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Buttonarium - będzie nowa wersja

Post autor: rwb »

Witam,
Przez ostatnie 10 dni udało się zebrać 800 złotych, czyli 40% potrzebnej sumy. Jeśli nie uda mi się zebrać całej kwoty, to będę musiał zrezygnować z części pomysłów na modernizację Buttonarium. Może znacie jakiegoś hojnego sponsora, który zechciałby dołożyć te brakujące 1200 złotych.

Dokładny opis sytuacji związanej z modernizacją strony, w tym aktualnie brakująca kwota, znajduje się po tym adresem:
http://www.buttonarium.eu/lista.php

Dotychczasowym ofiarodawcom serdecznie dziękuje za wsparcie finansowe.
rwb
Awatar użytkownika
FELIX
Posty: 1954
Rejestracja: 20 mar 2010, 22:52
Lokalizacja: Olsztyn
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Buttonarium - będzie nowa wersja

Post autor: FELIX »

Cierpliwości. 8 stówek w 10 dni to nie jest mało, myślę, że w ciągu miesiąca, będzie komplet kasy :)
Awatar użytkownika
rwb
Posty: 31
Rejestracja: 22 sie 2007, 07:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Buttonarium - będzie nowa wersja

Post autor: rwb »

Dzięki FELIX,

Zapomniałem napisać, że oprócz tych 8 stówek (na obecną chwilę jest ich już 10 !!! :) ) otrzymałem wiele ciepłych słów pod adresem Buttonarium. Dzięki temu nie mam wątpliwości, że moja praca ma sens, a strona jest potrzebna.

Oprócz pieniędzy liczę też na przyszłą pomoc ze strony użytkowników tego forum przy uzupełnianiu opisów guzików zamieszczonych w Buttonarium.

Mam nadzieję, że wspólnie uda nam się stworzyć wartościowe źródło rzetelnych informacji przeznaczone głównie dla polskich kolekcjonerów guzików.

wielkie dzięki za wszystko

rwb
Awatar użytkownika
FELIX
Posty: 1954
Rejestracja: 20 mar 2010, 22:52
Lokalizacja: Olsztyn
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Buttonarium - będzie nowa wersja

Post autor: FELIX »

Sam chętnie zrobię przelew, bez allegro, bez pośredniczenia, bez maili. Podaj tylko numer konta i dane do przelewu :).
Myślisz, że to dobry pomysł wpisywać na stronie darczyńców wraz z kwotami jakie kto wpłacił? Nie wiem czy to jest w porządku.
Awatar użytkownika
rwb
Posty: 31
Rejestracja: 22 sie 2007, 07:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Buttonarium - będzie nowa wersja

Post autor: rwb »

Witam,
Jestem w kontakcie z osobami, które dokonały wpłat. Do każdego piszę oddzielnie, że umieściłem informację o ich wpłacie na stronie. Czasami ludzie piszą do mnie aby im zmienić nick'a z Allegro na nicka'a z konkretnego forum. Myślę, że takie działanie jest dobre, bo każdy i w dowolnym momencie, może zajrzeć i sprawdzić jak się rozwija sytuacja. Gdyby tak się złożyło, że czyjaś wpłata nie dotarła (brak informacji na stronie) może do mnie napisać maila lub może napisać o tym na forum. Dzięki temu cała sprawa jest jasna, przejrzysta i nikt nie ma podejrzeń co do mojej uczciwości.
rwb
Awatar użytkownika
FELIX
Posty: 1954
Rejestracja: 20 mar 2010, 22:52
Lokalizacja: Olsztyn
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Buttonarium - będzie nowa wersja

Post autor: FELIX »

Dzięki za PW. Przelew poszedł ;)
Awatar użytkownika
rwb
Posty: 31
Rejestracja: 22 sie 2007, 07:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Buttonarium - będzie nowa wersja

Post autor: rwb »

Informuję wszystkich zainteresowanych, że łącznie z zadeklarowanymi wpłatami, udało mi się zebrać całą kwotę potrzebną na modernizację Buttonarium. Prace nad nową wersją strony już się rozpoczęły. Mam nadzieję, że nowe rozwiązania szybko wpłyną na poprawę wartości merytorycznej prezentowanych na stronie informacji, jak również spowodują, że zmniejszy się ilość błędów występujących w niektórych opisach guzików.

Korzystając z okazji, chciałem bardzo serdecznie podziękować wszystkim osobom, które postanowiły wspomóc modernizację strony, jak również chciałem też podziękować za wiele miłych słów pod adresem Buttonarium. Cieszę się, że wspólnie tworzymy wartościowe źródło informacji na temat tego bardzo ciekawego i stale się rozwijającego hobby.

Lista wspierających znajduje się na stronie: http://www.buttonarium.eu/lista.php

Pozwólcie, że podzielę się z wami jeszcze jedną refleksją.
Sprawność i powodzenie tej akcji dowodzi, że polscy "poszukiwacze skarbów" nie są nastawieni tylko i wyłącznie na zysk. Wyraźnie widać, że chodzi im o coś więcej niż tylko pieniądze i kiedy trzeba chętnie i łatwo sięgają do własnej kieszeni żeby wspomóc jakiś sensowny cel.

jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękuję

Robert - rwb
Awatar użytkownika
FELIX
Posty: 1954
Rejestracja: 20 mar 2010, 22:52
Lokalizacja: Olsztyn
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Buttonarium - będzie nowa wersja

Post autor: FELIX »

Bardzo cię cieszę, że modernizacja wreszcie rusza.
To my powinniśmy dziękować, że dzięki buttonarium, możliwa jest identyfikacja większości guzików, jakie wpadną w nasze ręce :).
Awatar użytkownika
FELIX
Posty: 1954
Rejestracja: 20 mar 2010, 22:52
Lokalizacja: Olsztyn
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Buttonarium - będzie nowa wersja

Post autor: FELIX »

Kiedy nowa wersja?
Awatar użytkownika
rwb
Posty: 31
Rejestracja: 22 sie 2007, 07:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Buttonarium - będzie nowa wersja

Post autor: rwb »

Prace nad modernizacją trwają, ups - przepraszam skłamałem: prace nad modernizacją nie trwają i trwać nie będą, gdyż okazało się, że moja radosna twórczość webmasterska nie nadawała się do modernizacji. Nawet najtęższe głowy informatyczne nie były w stanie ogarnąć mojego geniuszu Wielkiego Modernizatora Buttonarium.

Suma sumarum wyszło, że stronę trzeba napisać od nowa, a to niestety musi trochę potrwać, bo nie jest to strona, którą można łatwo wtłoczyć w jakiś popularny szablon. Ale dzięki temu Buttonarium będzie teraz bardzo nowoczesną stroną. Wyszukiwarka będzie oparta na Ajaxie - nie do końca wiem o co chodzi, ale wyszukiwanie będzie się odbywało bez przeładowywania strony i będzie można łatwo zmieniać parametry wyszukiwania. Przybędzie też (nie od razu) kilka dodatkowych parametrów do przeszukiwania bazy danych z guzikami, które ułatwią odpowiednią selekcję guzików. Przy okazji nieco zmieni się szata graficzna strony.

Póki co uzupełniam Buttonarium o nowe eksponaty i udzielam odpowiedzi na różna zapytania ze strony webmastera. Gdy strona przejdzie pierwsze testy z mojej strony, planujemy uruchomić nową wersję strony równolegle do starej wersji. Wtedy będzie można zgłaszać uwagi.

Panowie, jeszcze trochę cierpliwości, mam nadzieję, że się opłaci.

rwb
ODPOWIEDZ