Guziki mundurowe 1792-1945 tom 1

Literatura poszukiwawcza, historyczna, przygodowa

Moderator: Andrew

Awatar użytkownika
Hanzo
Posty: 898
Rejestracja: 10 lip 2007, 19:54
Lokalizacja: O.

Guziki mundurowe 1792-1945 tom 1

Post autor: Hanzo »

:lol:

"Witam,

Chciałabym Wam polecić książkę "Guziki mundurowe 1792-1945. Tom 1." - Waszego kolegi z forum Totala84.

Książka-debiut pisarski Dawida Krupopa "Guziki mundurowe 1792-1945 tom 1" jest ukoronowaniem wieloletniej pasji autora. Lata spędzone na zgłębianiu tematyki oraz kolekcjonowanie tych najmniejszych elementów umundurowania musiały w konsekwencji zaowocować próbą uporządkowania tematu oraz publikacją. Pierwszą na rynku polskim poruszającą temat nie przez pryzmat wyłącznie naszych rodzimych guzików mundurowych ale rozszerzoną o inne kraje.
Sam temat kolekcjonerstwa tych przedmiotów - pięknie nazywany filobutonistyką - znajduje coraz większą rzeszę zwolenników na całym świecie.

Polska jako kraj targany przez wieki wieloma konfliktami zbrojnymi jest niczym skarbiec pełen reliktów po tych wydarzeniach. Guziki mundurowe towarzyszą nam od wieków. W każdej bowiem rodzinie znajdzie się dziadek, pradziadek, wuj, stryj czy ojciec który kiedyś założył mundur. Może nigdy nie wrócił z frontu? Czasem guzik jest jedynym świadkiem tego, co zapisało się na kartach historii krwawym atramentem czy też armatnim wystrzałem... Staje się w wielu przypadkach z biegiem lat jedyną cząstką materialną, jaka pozostała po dawnym wojsku i jego mundurze...

Publikacja ( tom 1 ) zawiera historię guzika mundurowego:
- od średniowiecza do czasów współczesnych
- Armii francuskiej w latach 1792 - 1815
- Armii i służb Austro-Węgier w latach 1908-14
- Armii i służb oraz szkolnictwa polskiego w latach 1807 - 1914
- Armii i służb oraz szkolnictwa rosyjskiego w latach 1829 - 1917


Premiera publikacji już wkrótce. Patronat medialny nad pozycją objęła Redakcja Odkrywcy.


Pozdrawiam, India"


Obrazek

http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=696831" onclick="window.open(this.href);return false;
srebrny_lis
Posty: 7191
Rejestracja: 19 gru 2007, 14:29
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Re: Guziki mundurowe 1792-1945 tom 1

Post autor: srebrny_lis »

Spis treści I tomu bardzo interesujący z mojego punktu widzenia. Rozumiem, że zawartość to głównie informacje o zmianach przepisów mundurowych (opisy, tabele) i liczne (oby jak najliczniejsze) wizualizacje opisywanych obiektów. Taki ambitny katalog z solidnym podłożem teoretycznym. Jeśli będzie dostępny, chętnie nabędę.
Frozzer
Posty: 1272
Rejestracja: 29 lis 2007, 16:55
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Guziki mundurowe 1792-1945 tom 1

Post autor: Frozzer »

Dodam, że dałem do ksiązki zdjęcia wszystkich swoich guzików francuskich posiadanych w kolekcji :)
Awatar użytkownika
Bramafan
Posty: 1229
Rejestracja: 04 wrz 2008, 21:22
Lokalizacja: Dobre Miasto

Re: Guziki mundurowe 1792-1945 tom 1

Post autor: Bramafan »

Jak tylko będzie znana data premiery i miejsce gdzie będzie do nabycia dajcie znać :)
Awatar użytkownika
dzawacha
Posty: 698
Rejestracja: 29 kwie 2009, 13:14
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Guziki mundurowe 1792-1945 tom 1

Post autor: dzawacha »

I ja także jestem zainteresowany !!!
Awatar użytkownika
rajtekzks
Posty: 60
Rejestracja: 25 lip 2011, 22:12
Lokalizacja: Lubniewice-Lubuskie
Lokalizacja: Lubniewice-Ziemia Lubuska

Re: Guziki mundurowe 1792-1945 tom 1

Post autor: rajtekzks »

Guziczków Ci u mnie jest troszku :)
więc i ja zgłaszam akces :)
Frozzer
Posty: 1272
Rejestracja: 29 lis 2007, 16:55
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Guziki mundurowe 1792-1945 tom 1

Post autor: Frozzer »

jeżeli chodzi o guzki - to pozycja jest do zdobycia za darmo

więcej szczegółów poniżej
http://www.wmfp.pl/forum/viewtopic.php?f=6&t=7160" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Hanzo
Posty: 898
Rejestracja: 10 lip 2007, 19:54
Lokalizacja: O.

Re: Guziki mundurowe 1792-1945 tom 1

Post autor: Hanzo »

Można już zamówić przez allegro.

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=22174616" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
DAMIAN
Posty: 2007
Rejestracja: 28 lut 2008, 23:00
Lokalizacja: Heeswijk

Re: Guziki mundurowe 1792-1945 tom 1

Post autor: DAMIAN »

Z samego rana zamówiłem, nakład to tylko 700 egzemplarzy więc trzeba się spieszyć. :)
Awatar użytkownika
Hanzo
Posty: 898
Rejestracja: 10 lip 2007, 19:54
Lokalizacja: O.

Re: Guziki mundurowe 1792-1945 tom 1

Post autor: Hanzo »

Lepiej było poczekać :axe:
http://allegro.pl/guziki-mundurowe-1792 ... 88855.html" onclick="window.open(this.href);return false;
srebrny_lis
Posty: 7191
Rejestracja: 19 gru 2007, 14:29
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Re: Guziki mundurowe 1792-1945 tom 1

Post autor: srebrny_lis »

Cóż, przy takich cenach wybrałem 2. tom "Memoriału...". W razie czego życzliwi pozwolą skorzystać. :D
Frozzer
Posty: 1272
Rejestracja: 29 lis 2007, 16:55
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Guziki mundurowe 1792-1945 tom 1

Post autor: Frozzer »

Cześć

pozwolę sobie wkleić tutaj wypowiedź z innego forum - odnośnie realiów wydawniczych, kosztów wysyłki itp.

Wypowiedź była skierowana do innych odbiorców (z innego forum) i może czasem będzie niezrozumiała, jednak nie zmieniam jej treści i wklejam w oryginalnej formie
Witam,


Jako właścicielka Instytutu Wydawnictwa Archeologia Militaris zostałam tu pośrednio posądzona o zawyżanie cen kosztów wysyłki książki Dawida Krupopa Guziki mundurowe 1792-1945 oraz o zbyt wygórowaną cenę w porównaniu z innymi aukcjami.

I tak. Koszt wysyłki to 8,50 znaczki + 1,50 duża koperta bąblowa + 23 % vat ( który obowiązuje absolutnie każdą osobę pobierającą od kupującego środki na wysyłkę). Art. 41 ust. o przesyłkach vat oraz art. 43 o osobach zwolnionych z tego podatku. Fakt, że większość z Was handlujących na allegro najprawdopodobniej nie odprowadza tego podatku pozostawię zwyczajnie bez komentarza.

Całość to 12,30 zł. Koszt w aukcji jest zaniżony, na niekorzyść wydawnictwa.


Sama książka Dawida. Jej cena detaliczna to 77,70 ( 74,00 zł + 3,70 zł vat ). Wystawiając ją na aukcji za cenę 70,00 zł tak naprawdę pozbawiamy autora oraz wydawnictwo zysków. W Polsce autorzy mają tantiemy ( procentowe ) od ceny sprzedaży. Dla przykładu najstarsze wydawnictwo historyczne w Polsce z bardzo charakterystycznym logiem płaci swoim uznanym i znanym autorom 5 % - 7 % od ceny sprzedaży wydawnictwa. U nas choć jest to wielokrotność i tak wiemy, że są to stawki głodowe. A każde zaniżenie ceny sprzedaży na aukcji czy choćby do zaprzyjaźnionych księgarń jeszcze to pogłębia.


Inne aukcje z niższą ceną. Słowem rzeczywistość panująca na rynku wydawniczym. My jako wydawnictwo ( oraz każde inne wydawnictwo w Polsce oprócz tych wydających dziesiątki tytułów miesięcznie ) jesteśmy zmuszeni udzielić dystrybutorowi upustu w wysokości 50% - 60 % od ceny z okładki. De facto książka Dawida kosztuje ok. 37 zł. Zapraszam krzyczących. Książka czeka. Sprzedamy Wam nawet 500 egz. z takim upustem. Jeśli tylko dołożycie do tego narzut wysokości 15 zł, i tak zarobicie dwukrotnie więcej niż autor i wydawca. A dokładając narzut jak na aukcjach można w chwilę stać się krezusem ( oczywiście mając hit i sprzedaż rzędu paru tysięcy miesięcznie ). A jeśli w dodatku macie w ofercie jak rzeczona hurtownia z allegro kilka tysięcy tytułów, nic tylko zostać milionerem. MY bardzo chętnie sprzedamy wszystko i to natychmiast. Tak by autor miał szybko swoje tantiemy oraz my pewny zwrot kosztów.

A ze zwrotem kosztów... jak w ruletce. Dla przykładu w maju wydaliśmy "Przewodnik po polach bitwy wojny polsko-rosyjskiej 1830-1831." mjr. Ottona Laskowskiego ze współczesnym suplementem Waszego kolegi mgr Sławomira Zielińskiego. Super. Nawet w pierwszym miesiącu sprzedaż osiągnęła 20 % nakładu. Od tego czasu ledwie parę sztuk. Nikt nie chce czytać ani Laskowskiego, ani współczesnego suplementu. Niewypał bez możliwości zwrotu kosztów. Za miesiąc takim samym niewypałem może się okazać książka Dawida czy jakakolwiek inna którą wydamy. Tymczasem są określone koszta które należy zmieścić w owych zostających po oddaniu do dystrybucji procentach z ceny okładkowej( magazynowanie, druk, skład, grafika, koszty reklam, honorarium autora i wiele pobocznych). Jeszcze raz zapraszam do współpracy. Bierzcie te książki jeśli tylko macie rynki zbytu. To wy-handlujący -zarobicie na tym najwięcej. Takie prawo rynku.

Na zakończenie. To wydawnictwo, a nie autor, dystrybutor, czy kupujący ponosi wszelkie ryzyko. To my musimy sfinansować, i przy dobrych wiatrach sprzedać odzyskując wkład. I nigdy nie ma pewności, że dany tytuł ma szanse na zwrot. Co w przypadku małych firma- bywa dramatyczne. Oprócz Dawida wszyscy z wydawnictwa oraz współpracujący z nami normalnie oprócz zabawy w wydawanie chciałoby się rzec fajnych pozycji pracują, mają dobre, stałe dochody bo bez tego nie mielibyśmy szans robić tego co lubimy. Takie są realia.


Z poważaniem, Iga India Nowicka

Bez odbioru. Uwagi do kosztów wysyłek polecam zgłosić do Izby Skarbowej. Inne uwagi na mail wydawnictwa wydawnictwo@archeologiamilitaris.pl



P.S . I na koniec całkiem prywatnie. Bardzo jestem ciekawa czy pan wypowiadający się w tym wątku twierdząc, że handlował na allegro wiele lat odprowadził obowiązujący od przesyłek podatek wysokości 23 % ? Czy może latami okradał państwo?
srebrny_lis
Posty: 7191
Rejestracja: 19 gru 2007, 14:29
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Re: Guziki mundurowe 1792-1945 tom 1

Post autor: srebrny_lis »

W moim przypadku (w konsekwencji również poście) chodzi o konieczność dokonania WYBORU. Mając już 1. tom "Memoriału..." powinienem nabyć kolejne; niedawno nabyłem Małowieckiego; za chwilę Borawski; w styczniu "Piechota XVIII w. Taktyka"; wkrótce potem "Żołnierz imperialny" itd. A portfel nie pulchnieje niestety... Ze względu na charakter moich zainteresowań i działań wybieram rzeczy typu narracyjnego - do czytania, kosztem rzeczy do korzystania - przeglądania (te drugie treści łatwiej skądinąd znaleźć choćby w Sieci [przy dobrych namiarach], zaś o dobre narracje tamże raczej trudno - chyba, że chodzi o całe dzieła np. w PDF). Klasyczny syndrom "za krótkiej kołdry" czyli brak rzeczywistej wolności finansowej. A chciałoby się...
Frozzer
Posty: 1272
Rejestracja: 29 lis 2007, 16:55
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Guziki mundurowe 1792-1945 tom 1

Post autor: Frozzer »

Jasne srebrny_lisie - przytoczyłem tylko tą wypowiedź jako kontr opinię i może w pewnym sensie usprawiedliwienie sprzedawania pozycji o guzikach w różnych cenach na allegro.

Żeby - ci co kupili po 70zł, a nie po 64, nie czuli się oszukani.

pozdrawiam !
Awatar użytkownika
Hanzo
Posty: 898
Rejestracja: 10 lip 2007, 19:54
Lokalizacja: O.

Re: Guziki mundurowe 1792-1945 tom 1

Post autor: Hanzo »

A ja już dziś dostałem zamówioną książkę, tylko muszę czekać z otwarciem do 24 grudnia :(
ODPOWIEDZ