Nowa książka Tomasza Sowińskiego plus spotkanie

Literatura poszukiwawcza, historyczna, przygodowa

Moderator: Andrew

Awatar użytkownika
Adik
Posty: 98
Rejestracja: 28 cze 2010, 19:05
Lokalizacja: Olsztyn
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Nowa książka Tomasza Sowińskiego plus spotkanie

Post autor: Adik »

Skoro takie zainteresowanie, to i ja poszukam. Jaka cena?
srebrny_lis
Posty: 7191
Rejestracja: 19 gru 2007, 14:29
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Re: Nowa książka Tomasza Sowińskiego plus spotkanie

Post autor: srebrny_lis »

W Lidzbarku w detalu 34,90 PLN, ale ja mam rabacik, więc dla mnie 31 z groszami.
Awatar użytkownika
Adik
Posty: 98
Rejestracja: 28 cze 2010, 19:05
Lokalizacja: Olsztyn
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Nowa książka Tomasza Sowińskiego plus spotkanie

Post autor: Adik »

Więc na dzień dzisiejszy mnie stać :P Jutro pójdę i kupię :) Na pewno będą w Lidzbarku wiedzieli, ale wyjaśnij mi proszę przed wyjazdem, gdzie to jest?
Awatar użytkownika
vsh
Posty: 167
Rejestracja: 28 cze 2009, 01:41
Lokalizacja: Barthonia

Re: Nowa książka Tomasza Sowińskiego plus spotkanie

Post autor: vsh »

Dziś kupiłem, a że'm na urlopie to mam co czytać ciekawego jak zakładam z góry (po poprzednich woluminach) ;)
srebrny_lis
Posty: 7191
Rejestracja: 19 gru 2007, 14:29
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Re: Nowa książka Tomasza Sowińskiego plus spotkanie

Post autor: srebrny_lis »

Dobra rzecz dla regionalistów. Gdybym miał redagować podobną pozycję, odrzuciłbym jednak chyba układ ogólnotematyczny (podział na części jest tam oparty na trochę luźnych kryteriach) wybierając układ terytorialny. Tzn. w każdą kolejną część książki wrzuciłbym ciekawostki z konkretnego wycinka regionu: "od Adama i Ewy po wybory 4 lipca 2010" ( ;) ). To ułatwiłoby zainteresowanym zaplanowanie pięknej 1- lub 2-dniowej wycieczki; czas to pieniądz a i paliwko kosztuje :/ . W kolejnych wypadach "obrabiałoby się" region po kawałku...
Awatar użytkownika
trzydzieścigram
Posty: 49
Rejestracja: 12 kwie 2010, 03:59
Lokalizacja: Heilsberg
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Re: Nowa książka Tomasza Sowińskiego plus spotkanie

Post autor: trzydzieścigram »

Syriusz 13 napisał: Cytat :"Srebrny lisie,powinneś zająć sie pisaniem książek.Wybierz jakś niszę,o czym jeszcze moze nie pisano,lub poweryfikuj błędy jakie do tej pory robiono w opracowaniach.Proponowałbym coś o naszych terenach."
---------------------------------------------------------------------------------------------
Syriusz,to ty chyba nie wiesz,że srebrny_lis napisał książkę wspólnie z Januszem Jasińskim pod tytułem "Wschodniopruskie Kampanie Napoleona".Sam srebrny_lis jest taki skromny,że nawet o tym nie wspomniał ;) .
---------------------------------------------------------------------------------------------
Co do Tomasza Sowińskiego,to kiedyś,słuchając audycji "Niedziela Odkrywców" w Radiu Olsztyn,sądziłem słuchając jego głosu,że to jakiś "nawiedzony osiemnastolatek" :zebek: ,a tu okazuje się że to "poważny" gość :cool: ,o przeogromnej wiedzy na temat naszego regionu,po prostu jego głos mnie zmylił :zebek: .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
srebrny_lis
Posty: 7191
Rejestracja: 19 gru 2007, 14:29
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Re: Nowa książka Tomasza Sowińskiego plus spotkanie

Post autor: srebrny_lis »

Przed kilku laty z nim i Mirosławem Sochackim nagraliśmy odcinek "Niedzieli odkrywców" o zimowej kampanii Napoleona w Prusach Wsch. Mam niestety nagrany na starej kasecie magnetofonowej.
Awatar użytkownika
panzer24
Posty: 775
Rejestracja: 10 lip 2007, 14:40
Lokalizacja: Sercem z Warmii
Kontakt:

Re: Nowa książka Tomasza Sowińskiego plus spotkanie

Post autor: panzer24 »

srebrny_lis pisze:Przed kilku laty z nim i Mirosławem Sochackim nagraliśmy odcinek "Niedzieli odkrywców" o zimowej kampanii Napoleona w Prusach Wsch. Mam niestety nagrany na starej kasecie magnetofonowej.
To i tak jesteś w tej lepszej sytuacji, bo ja do tej pory nie mam "swojego" odcinka :sad:
Awatar użytkownika
trzydzieścigram
Posty: 49
Rejestracja: 12 kwie 2010, 03:59
Lokalizacja: Heilsberg
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Re: Nowa książka Tomasza Sowińskiego plus spotkanie

Post autor: trzydzieścigram »

Czy to nie był odcinek "Napoleon w Olsztynie i najbliższych okolicach,kampania zimowa 1807r",wyemitowany na antenie Radia Olsztyn w lutym 2007r?,bo zdaje się że mam ten odcinek nagrany na płycie CD :zebek: .
srebrny_lis
Posty: 7191
Rejestracja: 19 gru 2007, 14:29
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Re: Nowa książka Tomasza Sowińskiego plus spotkanie

Post autor: srebrny_lis »

Mosz recht :zebek: ! To je ono (jak mówią bracia Czesi o "Coca coli").
donatello
Posty: 48
Rejestracja: 27 kwie 2009, 18:13
Lokalizacja: Seeburg/ob.Heilsberg

Re: Nowa książka Tomasza Sowińskiego plus spotkanie

Post autor: donatello »

Wałśnie dziś nabyłem ową książkę:). Będzie lektura na wakacje. Był ktoś na spotkaniu z Tomaszem Sowińskim wczoraj?
srebrny_lis
Posty: 7191
Rejestracja: 19 gru 2007, 14:29
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Re: Nowa książka Tomasza Sowińskiego plus spotkanie

Post autor: srebrny_lis »

Samochód niestety chwilowo tylko na "podmiejskie rybki/grzybki" (trochę kaszle) a komunikacyją nie miałem zdrowia się tłuc przy tych temperaturach :/ .
Awatar użytkownika
panzer24
Posty: 775
Rejestracja: 10 lip 2007, 14:40
Lokalizacja: Sercem z Warmii
Kontakt:

Re: Nowa książka Tomasza Sowińskiego plus spotkanie

Post autor: panzer24 »

Ja też mam, no ale.... może jeszcze poczytam.....
Awatar użytkownika
markis
Posty: 900
Rejestracja: 04 lis 2008, 16:26
Lokalizacja: Ostróda-Culmerland

Re: Nowa książka Tomasza Sowińskiego plus spotkanie

Post autor: markis »

Książkę otrzymałem, przeczytałem. Uczucia mieszane... Chwilami wręcz nudna, ale tylko chwilami. Moim zdaniem zabrakło pasji, ataku, agresji na to cholerne niszczenie zabytków w majestacie prawa. Na tą urzędniczą bezradność, bezsilność i indolencję. Rozgrzeszam autora. Nie będzie walczył z "wiatrakami" - nie taka jego rola. Ważne, że przybliżył historię Warmii i Mazur takim historycznym ignorantom jak ja :/ Dzieki :D
srebrny_lis
Posty: 7191
Rejestracja: 19 gru 2007, 14:29
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Re: Nowa książka Tomasza Sowińskiego plus spotkanie

Post autor: srebrny_lis »

Amen.
ODPOWIEDZ