PYTANKO DO TWORASA...

Wszystko co związane z eksploracją

Moderator: korvettenkapitan

jurecki
Posty: 58
Rejestracja: 02 gru 2007, 22:26
Lokalizacja: KURPIE/ Olsztyn

PYTANKO DO TWORASA...

Post autor: jurecki »

PO POSTACH SąDZÊ żE JESTEś Z OKOLIC PARCIAK,A CHODZIłEś Z WYKRYWKą W OKOLICACH JEDNOROżCA?[jeśli tak to jakie efekty?] POZDRAWIAM.
Ostatnio zmieniony 05 cze 2008, 00:07 przez jurecki, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tworas
Posty: 1351
Rejestracja: 06 lip 2007, 19:21
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Tworas »

Witaj,
Mam babke w Parciakach, wiec smigam po okolicach, pod samym Jednorozcem jeszcze nie kopałem, na wiosne zamierzam sie tam przejechac
na babcijne pola :)
jurecki
Posty: 58
Rejestracja: 02 gru 2007, 22:26
Lokalizacja: KURPIE/ Olsztyn

Post autor: jurecki »

JEśLI CHCESZ MOżESZ SPRÓBOWAÆ SZCZÊśCIA W LESIE MIÊDZY JEDNOROżCEM A SZLą PO LEWEJ STRONIE]pozycje rosyjskie]W OKOLICACH POMIKA BITWY PARTYZANCKIEJZ ROKU1944.PARE RAZY TAM łAZIłEM ,Są łADNE OKOPY I MNUSTWO łUSEK ALE NA COś WIÊCEJ NIE MIAłEM FARTA NIESTETY.
Awatar użytkownika
Tworas
Posty: 1351
Rejestracja: 06 lip 2007, 19:21
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Tworas »

podobno ciekawe tereny sa tez w okolicach żelaznej, tam rowniez stoi pomnik poswiecony partyzantom.
Jeszcze sporo terenow do przechodzenia czeka :D
jurecki
Posty: 58
Rejestracja: 02 gru 2007, 22:26
Lokalizacja: KURPIE/ Olsztyn

Post autor: jurecki »

jeśli chodzi o żelaznę,to potyczka partyzancka była niewielka i odbyła się na łąkach i skraju lasu. Niechodziłem tam zwykrywką bo sądze że niebyłoby poco.ALE MOżE SIÊ MYLÊ.
Awatar użytkownika
Tworas
Posty: 1351
Rejestracja: 06 lip 2007, 19:21
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Tworas »

jurecki a skad dokładnie jestes, mam miejscowki w Parciakach to mozemy na wiosne razem wyskoczyc :D

A co do wioski Szla :

"17 października 1944 roku, w okolicach Szli polscy żołnierze, złapani w okrążenie przez przeważające siły wroga (ponad 1000 żołnierzy niemieckich i dwa czołgi) walczyli przez sześć godzin. Polskim, 80-osobowym oddziałem partyzanckim "łowcy” dowodził Henryk Kierzkowski ps. Raban.W czasie walk zginęło trzech żołnierzy polskich, natomiast po stronie niemieckiej było dziewięciu zabitych i 21 rannych. O zmroku "łowcy” wyrwali się z niemieckiego okrążenia i wycofali."
jurecki
Posty: 58
Rejestracja: 02 gru 2007, 22:26
Lokalizacja: KURPIE/ Olsztyn

Post autor: jurecki »

POCHODZÊ Z OLSZEWKI ,ALE OD 16 LAT MIESZKAM W OLSZTYNIE.CO DO SZLI TO WSZYSTKO SIÊ ZGADZA,DODAłBYM TYLKO żE PARTYZANCI BRONILI SIÊ W STARYCH ROSYJSKICH OKOPACH.

TWORAS CHÊTNIE SKORZYSTAM Z TWOJEGO ZAPROSZENIA NA WSPULNE POSZUKIWANIA.
Awatar użytkownika
Tworas
Posty: 1351
Rejestracja: 06 lip 2007, 19:21
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Tworas »

w rejonie Olszewki chodziłem tylko za torami w lesie od strony Parciak, są tam okopy, krótko chodziłem ,bo drwale scinali drzewa wiec sie nie zapuszczałem dalej w las.

Wyszło Ci coś ciekawego w tych rejonie ?
jurecki
Posty: 58
Rejestracja: 02 gru 2007, 22:26
Lokalizacja: KURPIE/ Olsztyn

Post autor: jurecki »

w okolicach torów nie chodziłem,jakoś tak się złożyło ,byćmoże dlatego że bardziej interesóje mnie I wojna a w okolicy Olszewki raczej nic specjalnego sie niedziało.
Awatar użytkownika
olsztyniak
Posty: 2812
Rejestracja: 10 lip 2007, 16:10
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: olsztyniak »

A znasz Skałów i Kucińskich :?:
Awatar użytkownika
M.D-75
Posty: 196
Rejestracja: 10 lip 2007, 20:06
Lokalizacja: Frankfurt am Main

Post autor: M.D-75 »

Witam
Sorki, że się wtrącę, chodziłem kilka razy po tych pozycjach rosyjskich między Jednorożcem a Szlą, ale bez specjalnych efektów, raz spotkałem dziesięcioosobową ekipę z Wa-wy, w dwa dni trafili dwie klamry, kociołek i gwizdek, wszystko oczywiście carskie. łusek i amunicji jak to w ruskich okopach- opór! Niemieckie pozycje po przeciwnej stronie szosy są praktycznie puste.
pozdro
jurecki
Posty: 58
Rejestracja: 02 gru 2007, 22:26
Lokalizacja: KURPIE/ Olsztyn

Post autor: jurecki »

Odpowiedż dla OLSZTYNIAKA -jasne że ICH znam. CO DO POZYCJI MIÊDZY SZLą A JEDNOROżCEM TO FAKTYCZNIE DUżO łUSEK I ODłAMKÓW. JEST JESZCZE CIEKAWE MIEJSCE W SAMYM JEDNOROżCU [las w okolicy dużego cmentarza I wojennego] -POZYCJE PRUSKIE, A DOKłADNIE TEREN PO DUżYM OBOZIE.[w internecie widziałem nawet fotkę pierwszowojenną z tego obozu.]
jurecki
Posty: 58
Rejestracja: 02 gru 2007, 22:26
Lokalizacja: KURPIE/ Olsztyn

Post autor: jurecki »

Jeśli ktoś zna język rosyjski to bardzo polecam -www.grwar.ru/ dobrze opisana operacja przasnyska-są rosyjskie mapy i o Tannenbergu jest co poczytać.Dla nieznających języka rosyjskiego są tagże atrakcje;mapy i fotki pierwszowojenne.
jurecki
Posty: 58
Rejestracja: 02 gru 2007, 22:26
Lokalizacja: KURPIE/ Olsztyn

Post autor: jurecki »

Obrazek I wojna w okolicach Jednorożca.
jurecki
Posty: 58
Rejestracja: 02 gru 2007, 22:26
Lokalizacja: KURPIE/ Olsztyn

Post autor: jurecki »

Atu fotka pruskiego obozu w Jednorożcu.Obrazek
ODPOWIEDZ