Mapa gminy Gietrzwałd starsza niż 1934 rok

Wszystko co związane z eksploracją

Moderator: korvettenkapitan

hotoke
Posty: 1
Rejestracja: 27 lut 2018, 20:00
Lokalizacja: Olsztyn

Mapa gminy Gietrzwałd starsza niż 1934 rok

Post autor: hotoke »

Mama pałą prośbę potrzebuje starej mapy, które obejmowałaby gminę Gietrzwałd. W internecie dotarłem do dwóch map, najstarsza jest z 1934 roku. Potrzebuję jednak jeszcze starszej... Może ktoś poratuje.
Awatar użytkownika
pulkownikL
Posty: 1350
Rejestracja: 07 sty 2011, 12:49
Lokalizacja: morag
Lokalizacja: Sonnenborn, Aachen

Re: Mapa gminy Gietrzwałd starsza niż 1934 rok

Post autor: pulkownikL »

A może najpierw na samym początku byłoby warto zachaczyć dział powitań???? :czekam:
duch
Posty: 1359
Rejestracja: 10 lip 2007, 18:33
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Mapa gminy Gietrzwałd starsza niż 1934 rok

Post autor: duch »

hotoke pisze:Mama pałą prośbę potrzebuje starej mapy, które obejmowałaby gminę Gietrzwałd. W internecie dotarłem do dwóch map, najstarsza jest z 1934 roku. Potrzebuję jednak jeszcze starszej... Może ktoś poratuje.
Poszukaj map Schroettera np. http://maps.mapywig.org/m/German_maps/s ... IN_300.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; . Mapy pochodzą z przełomu XVIII i XIXw. Niestety ich dokładność pozostawia wiele do życzenia i są w dużej skali. Najdokładniejsze jakie znam są w skali 1:50000 i kiedyś dostępne były jedynie odpłatnie w niemieckich archiwach. Może teraz coś się zmieniło. Bogate archiwum map znajdziesz tutaj: http://igrek.amzp.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
mapownik
Posty: 203
Rejestracja: 15 cze 2009, 15:19
Lokalizacja: Myszyniec

Re: Mapa gminy Gietrzwałd starsza niż 1934 rok

Post autor: mapownik »

hotoke pisze:Mama pałą prośbę potrzebuje starej mapy, które obejmowałaby gminę Gietrzwałd. W internecie dotarłem do dwóch map, najstarsza jest z 1934 roku. Potrzebuję jednak jeszcze starszej... Może ktoś poratuje.
Mysle ze starsze mapy to beda may Jana Wladyslawa Suchodolca i Samuela Suchodolca tak gdzies okolo 1680-1750 nie pamietam dokladnie ,poszukaj w necie,tam jest wszustko ,oprocz samych map..

Jak kolega wyzej napisal mapy Schroettera ale te wydqnie kolorowe z platnego archiwum -sa dobre.
ODPOWIEDZ