Warsztaty Bałtyjskie 15 II 2017

Wszystko co związane z eksploracją

Moderator: korvettenkapitan

Awatar użytkownika
Toporczyk
Posty: 14
Rejestracja: 12 lip 2016, 21:38
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Warsztaty Bałtyjskie 15 II 2017

Post autor: Toporczyk »

naturalne i uformowane przez ludzkość formy
Ale żeby je rozpoznawać to trzeba mieć wiedzę...
WŚCIEKLICA
Posty: 46
Rejestracja: 25 sty 2017, 11:58
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Warsztaty Bałtyjskie 15 II 2017

Post autor: WŚCIEKLICA »

Witam. FAKTY, czy KULTURA ?? -oto jest pytanie.
...Ale, jak powiedział Autorytet, dzisiaj nie używa się określenia 'kultura' -takie czasy...
I dzięki za wyjaśnienie: nie rozumiałem skąd ten krzyk o wielką czcionkę, w moim przywitaniu.
Teraz wiem, że nie o regulamin chodziło! Sorki, nie wiedziałem, że to forum jest Prywatnym Klubem Fanów (-i gdzie tu miejsce na chłodną ocenę?).
- Ile znalezisk kamiennych potwierdzono w naszym regionie, w ostatnich trzech latach ?? Czyżby do pierwszego w.n.e. była tu pustka osadnicza ??
"Com napisał, napisałem" (-P.P.). Pozdrawiam WŚCIEKLICA.
asdic321
Posty: 1696
Rejestracja: 26 mar 2008, 13:35
Lokalizacja: Prusy Królewskie

Re: Warsztaty Bałtyjskie 15 II 2017

Post autor: asdic321 »

Teraz widać wreszcie czarno na białym i wszystko się ze wszystkim łączy! Toż to zmowa w czystej postaci!!! :wstyd:
Awatar użytkownika
pulkownikL
Posty: 1350
Rejestracja: 07 sty 2011, 12:49
Lokalizacja: morag
Lokalizacja: Sonnenborn, Aachen

Re: Warsztaty Bałtyjskie 15 II 2017

Post autor: pulkownikL »

Zupełnie nie rozumiem czemu kol.Wścieklica wychodzisz z założenia że to jakś dziwny klub wzajemnej adoracji :roll: ,wielokrotnie odbywały się tu dyskusje które kończyły się zawsze sensownie po dwóch stronach barykady,powinieneś też wziąść poprawkę na to że kamień jest specyficznym tematem bo np.obłupana sztuka dla zabawy przez jakiegoś osobnika a rzucona potem w krzaki nie dowodzi że był to np.młotek,póki nie jest odkryty z rękojeścią możemy tylko polemizować bez końca i nie ma w tym temacie specjalistów,najczęściej jest to tylko próba wpisania wytworu własnej wyobrażni w kontekst historyczny,przykłady można mnożyć,pisanie o zaprzeczaniu dotychczasowej wiedzy archeologicznej jest niczym nowym,napływają nowe informacje,robione są badania wtórne i.......................często stare zapisy w literaturze można wsadzić sobie w ognisko,tak było,jest i będzie,a Jarka muszę wziąść w obronę bo nigdy odkąd istnieje forum nikomu nie zarzucił braku wiedzy,zawsze pomógł,zgrabnie wytłumaczył nawet laikowi,przyjął czyjeś wskazówki,jedna prywatna rozmowa to za mało żeby kogoś określać a już tym bardziej zaprzeczać posiadania wiedzy.Pzdr. ;)
WŚCIEKLICA
Posty: 46
Rejestracja: 25 sty 2017, 11:58
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Warsztaty Bałtyjskie 15 II 2017

Post autor: WŚCIEKLICA »

Witaj Pułkownik.
Mądra wypowiedź zasługuje na uznanie! Nie wiem, czy jest Ci bliski temat Bałtów Zachodnich, ale piszesz do rzeczy. Albo masz 'czuja', albo mocno siedzisz w temacie. Odezwę się. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
pulkownikL
Posty: 1350
Rejestracja: 07 sty 2011, 12:49
Lokalizacja: morag
Lokalizacja: Sonnenborn, Aachen

Re: Warsztaty Bałtyjskie 15 II 2017

Post autor: pulkownikL »

Na temat bałtow wiem tyle ile Zabłocki na temat mydła więc raczej odpada super nos lub nabyta wiedza,opisałem po krótce co podpowiada zwykła chłopska logika więc chyba nie ma co ciągnąć tematu,na przyszłość prosiłbym tylko o więcej taktu w wypowiedziach i to by było na tyle,pzdr. ;)
asdic321
Posty: 1696
Rejestracja: 26 mar 2008, 13:35
Lokalizacja: Prusy Królewskie

Re: Warsztaty Bałtyjskie 15 II 2017

Post autor: asdic321 »

Pulkowniku, takt dobra rzecz! Niestety nie występuje u trolli, skłonnych obrzygać każdego, kto nie podziela ich (pożal się Boże!) poglądów...
WŚCIEKLICA
Posty: 46
Rejestracja: 25 sty 2017, 11:58
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Warsztaty Bałtyjskie 15 II 2017

Post autor: WŚCIEKLICA »

kamień jest specyficznym tematem bo np.obłupana sztuka dla zabawy przez jakiegoś osobnika a rzucona potem w krzaki nie dowodzi że był to np.młotek,póki nie jest odkryty z rękojeścią możemy tylko polemizować bez końca i nie ma w tym temacie specjalistów,najczęściej jest to tylko próba wpisania wytworu własnej wyobrażni w kontekst historyczny
Odp. szukaj: Historia/starożytność/kamienie.
ODPOWIEDZ