Zgubilem obraczke, kupuje Garretta Ace 250

Wszystko co związane z eksploracją

Moderator: korvettenkapitan

sugarboy
Posty: 2
Rejestracja: 13 kwie 2013, 23:17
Lokalizacja: Norwich
Lokalizacja: Norwich

Zgubilem obraczke, kupuje Garretta Ace 250

Post autor: sugarboy »

Witam.
Sorry jezeli pisze tego posta w zlym miejscu.
Kilka(8) lat temu w pewnym miejscu na mazurach zgubilem obraczke slubna, szybko nabylem taka sama, ktora zostala nawet poblogoslawiona w tym samym kosciele przez tego samego proboszcza.
Ale od pewne czasu nie moge przestac myslec o tej "starej" i postanowilem sprobowac jo odszukac.
Poczatkowo chcialem poprosic jednego badz jedna z Was o usluge i odnalezienie tej obraczki dla mnie. Ale czym dluzej przegladalem to forum tym bardziej zaczelo mnie to wszystko interesowac i postanowilem kupic wykrywacz i sprobowac odszukac ja samodzielnie zaczynajac rowniez swoja przygode z wykrywka.
Po przeczytaniu kilku watkow na forum na swoj pierwszy sprzet chce wybrac Garretta Ace 250 wierzac, ze bedzie on pomocny w odnalezieniu mojej zguby i odpowiedni dla poczatkujacego poszukiwacza. Czy jest to dobry wybor?
Obraczke zgubilem 8 lat temu na plaskim, piaszczystym suchym terenie wielkosci boiska pilkarskiego podczas zabawy z psem. Kiedy bylem tam ostatnio rok temu wizualnie nic sie tam nie zmienilo, teren jest pokryty wysoka(50-70cm problem?) trawa, nie byly prowadzone tam zadne prace budowlane.
Zakladajac czysto teoretycznie, ze ta obraczka wciaz tam spoczywa, uzywajac wyzej wymienionego sprzetu(badz czegos podobnego sugerowanego przez Was), w podobnych warunkach, bedac totalnym novice, dysponujacym tygodniem wolnego czasu jakie i czy w ogole mam szanse na odnalezienie tej obraczki???
Jak duzo czasu bede musial poswiecic na nauke tej wykrywki, na co zwrocic uwage, co jeszcze zrobic itp?
Jak Wy byscie do tego podeszli, a moze juz pomagaliscie w takiej sprawie?
Prosze o pomoc i komentarze. Dzieki.
Pszukiwania zaczynam w lipcu kiedy bede w Polsce na wakacjach.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Don Joker
Posty: 265
Rejestracja: 11 lip 2007, 14:39
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Zgubilem obraczke, kupuje Garretta Ace 250

Post autor: Don Joker »

sugarboy pisze: Czy jest to dobry wybor?
Bardzo dobry
sugarboy pisze: teren jest pokryty wysoka(50-70cm problem?) trawa
No tak trawa na pewno nie pomaga, kwestia samozaparcia.
sugarboy pisze: Zakladajac czysto teoretycznie, ze ta obraczka wciaz tam spoczywa, uzywajac wyzej wymienionego sprzetu(badz czegos podobnego sugerowanego przez Was), w podobnych warunkach, bedac totalnym novice, dysponujacym tygodniem wolnego czasu jakie i czy w ogole mam szanse na odnalezienie tej obraczki???
Szanse są... jak mówią Francuzi ;)
sugarboy pisze: Jak duzo czasu bede musial poswiecic na nauke tej wykrywki, na co zwrocic uwage, co jeszcze zrobic itp?
To jest bardzo fajny i jednocześnie prosty sprzęt. Bardzo szybko sam nauczysz się z nim obchodzić.
sugarboy pisze: Jak Wy byscie do tego podeszli
Jak będziesz na miejscu to zdejmij obrączkę z palca (swojego lub żony :P ), połóż na ziemi i sprawdź jaki wydaję sygnał. Układaj ją tak w różnych pozycjach (obrączkę nie żonę ;) ), na płasko, pionowo, pod skosem i co Ci tam przyjdzie jeszcze do głowy. Przemiataj nad nią cewką w różnych kierunkach. Zapamiętaj, które segmenty na wyświetlaczu reagują na nią. Nauczysz się w ten sposób najbardziej prawdopodobnej reakcji kanarka na twoja obrączkę. Ale pamiętaj, najbardziej prawdopodobna wcale nie oznacza, że na pewno będzie taka sama.
No i tyle, pozostaje mi tylko życzyć powodzenia i dużo, dużo cierpliwości :kon: .
Aha, jeszcze najważniejsze. Nie zapomnij podnieść tej drugiej obrączki bo będziesz musiał dwóch szukać :D

Pozdrawiam
:papa:
Jarool
Posty: 297
Rejestracja: 29 lip 2011, 16:14
Lokalizacja: Olsztyn
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Zgubilem obraczke, kupuje Garretta Ace 250

Post autor: Jarool »

Pewnie ktoś już ją znalazł :he:
sugarboy
Posty: 2
Rejestracja: 13 kwie 2013, 23:17
Lokalizacja: Norwich
Lokalizacja: Norwich

Re: Zgubilem obraczke, kupuje Garretta Ace 250

Post autor: sugarboy »

Wielkie dzieki za pomoc Don.
Jarool, mam nadzieje, ze ona wciaz tam na mnie czeka. Sprobowac musze!!
Ace 250 dostalem wczoraj, teraz musze sie z nim "zaprzyjaznic".
Najpozniej w sierpniu dam znac jak mi poszlo.

Best regards.
ODPOWIEDZ