Zainteresowani II wojną zachęcam do lektury !!!

Literatura poszukiwawcza, historyczna, przygodowa

Moderator: Andrew

WALD
Posty: 30
Rejestracja: 23 mar 2009, 16:09
Lokalizacja: Warmia

Zainteresowani II wojną zachęcam do lektury !!!

Post autor: WALD »

Wspomnienia ochotnika z dywizji Gross Deutschland. Dla zachęty dodam że opisane są tam także przeżycia autora w Prusach Wschodnichi i nad Zalewem Wiślanym. Autor Guy Sajer-Zapomniany żołnierz. Poruszająca lektura.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Manufaktura Dzika
Posty: 5327
Rejestracja: 19 lip 2007, 17:27
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński
Lokalizacja: kuźnia Heilsberg
Kontakt:

Post autor: Manufaktura Dzika »

to może będzie ślad po gościu z mojej blachy
Awatar użytkownika
DAMIAN
Posty: 2007
Rejestracja: 28 lut 2008, 23:00
Lokalizacja: Heeswijk

Post autor: DAMIAN »

Tylko że książka jest praktycznie nie do dostania. Są na allegro ale ceny kosmiczne!!! :lelele:
Awatar użytkownika
panzer24
Posty: 775
Rejestracja: 10 lip 2007, 14:40
Lokalizacja: Sercem z Warmii
Kontakt:

Post autor: panzer24 »

A ja wam mogę udostępnić za free :)
WALD
Posty: 30
Rejestracja: 23 mar 2009, 16:09
Lokalizacja: Warmia

Post autor: WALD »

Dziku niestety autor nie wymienia miejscowości pośrednich pojawia się dopiero Kłajpeda do której dotarł. Ale od czego jest Pancer. On napewno wie którędy poruszała się GD. Prośba Pancer mógłbyś coś nam na ten temat napisać?
Awatar użytkownika
Sepp
Posty: 3262
Rejestracja: 04 sie 2007, 12:15
Lokalizacja: Heilsberg/Bridlington

Post autor: Sepp »

Panzer masz ja w wersji elektronicznej moze ??? :roll:
fezojziolek
Posty: 16
Rejestracja: 13 sty 2008, 17:59
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: fezojziolek »

Książka dostępna jest bez problemu w kilku bibliotekach w Olsztynie. Wystarczy tylko wejść w katalog bibliotek.
Awatar użytkownika
panzer24
Posty: 775
Rejestracja: 10 lip 2007, 14:40
Lokalizacja: Sercem z Warmii
Kontakt:

Post autor: panzer24 »

Sepp nie mam :(
a więcej o GD już pisaliśmy http://www.wmfp.pl/forum/viewtopic.php?t=594
rokers87
Posty: 188
Rejestracja: 05 wrz 2008, 14:55
Lokalizacja: Landsberg/Ostpr.

Post autor: rokers87 »

Jakiś czas temu dorwałem ją na Allegro za 100 zł i nie żałuję - była warta tej ceny. Bardzo ciekawie napisana.
wikipedia pisze:Zapomniany żołnierz (Le soldat oubliĂŠ) to powieść autobiograficzna napisana przez autora o pseudonimie Guy Sajer - weterana II wojny światowej, niemieckiego żołnierza elitarnej Dywizji Großdeutschland.

Książka Sajera wzbudza kontrowersje od czasu pierwszego wydania. Krytycy zwracają uwagę na małą szczegółowość, brak znajomości poprawnych nazw technicznych broni oraz pojazdów, a także nazw geograficznych. Dodatkowo nazwiska podawne przez autora często nie odpowiadają dokumentacji Wehrmachtu. Zwolennicy natomiast uzasadniają jego błędy znacznym upływem czasu - książka została wydana ponad 20 lat po wydarzeniach w niej opisanych. Warty odnotowania jest także wiek autora. Sajer rozpoczął służbę w wieku 16 lat. Nie bez znaczenia jest również to, że jest Francuzem. Sam często przyznawał się do słabej znajomości języka niemieckiego.

Wielu historyków sugeruje, aby powieść Sajera ze względu na liczne błędy merytoryczne nie traktować w wymiarze książki historycznej, opowiadającej o Dywizji Großdeutschland. Według nich to książka opowiadająca o doświadczeniach i przeżyciach wewnętrznych walczącego żołnierza.
Frozzer
Posty: 1272
Rejestracja: 29 lis 2007, 16:55
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Frozzer »

na allegro antykwariaty sprzedaja nawet po @200zl !@!@

troche sporo, biorac pod uwage, ze ksiazka kosztowala 42 zl ;/
ODPOWIEDZ