Pomyśl życzenie lub w poszukiwaniu scytyjskie końcówek

Wasze zdjęcia z wypraw itp.
ni-95roman
Posty: 12
Rejestracja: 23 wrz 2015, 21:10
Lokalizacja: Odessa

Pomyśl życzenie lub w poszukiwaniu scytyjskie końcówek

Post autor: ni-95roman »

Dobranoc, drodzy koledzy na hobby!
Od dawna chciałem wyrwać się na polowanie na skythikh końcówkami, tak wszystko coś przeszkadzało, a i tak czasu nie było. Wreszcie, w miniony weekend, zdecydował się na wyjazd, tym bardziej, pogoda do tego pewne. Wyrażałem chęć z pm: jeśli trzy razy rozpuści gra pasjans znajdę monetę, chociaż w tych miejscach, dokąd jechać, to zrobić problematyczne. Wszyscy wiecie, że gra pasjans składa się nie zawsze. A tu za trzecim razem w końcu powstał. Cóż, myślę, że być monecie...
Wcześnie rano zebrał się i ruszył do miejsc "polowania".
Po drodze sfotografował kilka jesiennych krajobrazów. Miejsca jest tu niezwykle piękne! Pierwsze, na co zwróciłem uwagę, po przybyciu na miejsce – dołki kolegów na hobby, więc jeszcze coś trafi. Rozpoczął "polowanie". Nie od razu, ale zaczęli pojawiać się końcówki, w różnych rozmiarach i w tym оловянистой brązu. W środku dnia rozległ się charakterystyczny czysty sygnał, zazwyczaj jest to moneta. I to była naprawdę ona! Na антике! Ale jaka – денежка Aleksandra 2-go. Trochę rozczarowania, ale i na tym, jak to się mówi dziękuję. Myślę, że to jest to i spełniło się moje myśleć pragnienie.
Robiło się ciemno, wieczór stopniowo przeszedł w noc, końcówki nadal natknąć się dość żwawo, że jeszcze trzeba, wycieczka już spełnił wszystkie moje oczekiwania. Wpadł mały brązowy delfin (Olbia), w zasadzie też monety. Kiedy zrobiło się zupełnie ciemno, złapał bardzo słaby powierzchowne sygnał, na DFX taki sygnał, jak zwykle, daje śrut. Leniwie zastanawiając się, kopać lub nie kopać, podniósł ziemię nogą, sygnał zaczął się przesuwać. Przebierając garstkę ziemi, po omacku mały, płaski kawałek metalu, подстветил telefonem i ... oto ona, prawdziwa moneta :kon: ! Tak archaiczne grecka moneta, z kwadratem, średnica monety 0,5 – 0,6 cm, waga – 0,2 – 0,3 grama (ciężka, jednak).
I tak spełniło się myśleć pragnienie. Moneta dopóki nie został rozpoznany, myślę, że coś z polis Azji Mniejszej.
W sumie mam 23 scytyjskie końcówki, Turkish klamrę i trzy monety.
I tak spełniają się nasze pragnienia.
Na koniec jeszcze kilka zdjęć z jesiennej przyrody dla dobrego nastroju :pijak: .
Wszystkich na świecie, dobra i dobrych znalezisk :papa: !

P. S. Miejsce "polowania" - dolnym biegu Dniestru, około 30 km od antycznych miast greckich TYRA i NIKONION.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Pitbull
Posty: 54
Rejestracja: 28 lut 2012, 10:30
Lokalizacja: kraków
Lokalizacja: Mazury...Wa-wa

Re: Pomyśl życzenie lub w poszukiwaniu scytyjskie końcówek

Post autor: Pitbull »

To na ukrainie można legalnie rabować stanowiska archeologiczne ???!
Awatar użytkownika
Prusak
Posty: 597
Rejestracja: 29 sie 2010, 20:55
Lokalizacja: Pojezierze Mazurskie
Lokalizacja: Mazury

Re: Pomyśl życzenie lub w poszukiwaniu scytyjskie końcówek

Post autor: Prusak »

Pitbull pisze:To na ukrainie można legalnie rabować stanowiska archeologiczne ???!
Czyżbyś też tam był i na 100% wiesz że to ze stanowiska archeo?
Awatar użytkownika
Pitbull
Posty: 54
Rejestracja: 28 lut 2012, 10:30
Lokalizacja: kraków
Lokalizacja: Mazury...Wa-wa

Re: Pomyśl życzenie lub w poszukiwaniu scytyjskie końcówek

Post autor: Pitbull »

Prusak pisze:
Pitbull pisze:To na ukrainie można legalnie rabować stanowiska archeologiczne ???!
Czyżbyś też tam był i na 100% wiesz że to ze stanowiska archeo?
No tak Masz rację,fanty wyglądają raczej na okres CCCP a nie starożytność :zebek:
Awatar użytkownika
Prusak
Posty: 597
Rejestracja: 29 sie 2010, 20:55
Lokalizacja: Pojezierze Mazurskie
Lokalizacja: Mazury

Re: Pomyśl życzenie lub w poszukiwaniu scytyjskie końcówek

Post autor: Prusak »

To że to starożytność to nie znaczy że były wykopane na stanowisku archeo.
Awatar użytkownika
Pitbull
Posty: 54
Rejestracja: 28 lut 2012, 10:30
Lokalizacja: kraków
Lokalizacja: Mazury...Wa-wa

Re: Pomyśl życzenie lub w poszukiwaniu scytyjskie końcówek

Post autor: Pitbull »

Moje pytanie nie brzmiało czy to są stanowiska archeologiczne tylko
Pitbull pisze:To na ukrainie można legalnie rabować stanowiska archeologiczne ???!
i nie do Ciebie(chyba że jesteś jego adwokatem ?),tylko do właściciela postu.
Po prostu interesuje mnie jakie są przepisy prawne na Ukrainie ,(a może nie ma )?
Gość pisze co i gdzie zamierza kopać ,wystawia foty artefaktów archeologicznych pisze w jakich miejscach wykopał.
U nas na forum za byle połamaną fibulę krzyki :D
Pozdrawiam!!
Awatar użytkownika
syriusz13
Posty: 995
Rejestracja: 21 gru 2009, 21:22
Lokalizacja: Wartenburg
Lokalizacja: Wartenburg

Re: Pomyśl życzenie lub w poszukiwaniu scytyjskie końcówek

Post autor: syriusz13 »

Prusak pisze:To że to starożytność to nie znaczy że były wykopane na stanowisku archeo.
Acha to że się wykopie kilkanaście zabytków w jednym miejscu to oznacza że dalej trzeba rozkopywać bo przecież nie oznaczone stanowisko lub ( tym bardziej ) nie ma się pojęcia że to stanowisko archeo ? Bardzo odpowiedzialne i godne poszukiwacza postępowanie. Brawo Prusak. :wstyd:
ni-95roman
Posty: 12
Rejestracja: 23 wrz 2015, 21:10
Lokalizacja: Odessa

Re: Pomyśl życzenie lub w poszukiwaniu scytyjskie końcówek

Post autor: ni-95roman »

Dziękuję za zadane pytania.
Postaram się na nich krótko odpowiedzieć.
1) Na Ukrainie jest Ustawa "O ochronie dziedzictwa archeologicznego", a także wykaz stanowisk archeologicznych wpisanych do specjalnego Rejestru. Na przykład, w obłasti, takich zabytków w Rejestrze około 100. W takich miejscach szukać zabronione. W pozostałych miejscach szukać nie zabronione. U nas na Dniestrze, greckie końcówki spotkać prawie wszędzie. I leżą prawie na powierzchni, kopać nie trzeba! Sami wiecie, że nowoczesne wykrywacze mają głębokość wykrywania takich celów na poziomie 10 - 15 cm Więc jakie szkody nakładam, jeśli chodzę z wykrywaczem metalu ?
2) przedmioty, Takie jak starożytne monety, фибулы, końcówki u nas sprzedawane są otwarte, zobacz, na przykład, АУКРО. Do tego nie potrzebna jest specjalna licencja lub zezwolenie. 3) Jeśli ktoś z Was uraziłem moim tematem :czekam: lub nie łamię tym jakieś Prawa w Polsce - proszę Moderatora temat do usunięcia. Pozdrawiam serdecznie wszystkich uczestników Forumа.
Na wiosnę mogę zaprosić wszystkich chętnych na Ukrainę, zobaczyć wszystko osobiście :pijak: .
Awatar użytkownika
Pitbull
Posty: 54
Rejestracja: 28 lut 2012, 10:30
Lokalizacja: kraków
Lokalizacja: Mazury...Wa-wa

Re: Pomyśl życzenie lub w poszukiwaniu scytyjskie końcówek

Post autor: Pitbull »

WitaJ!
Jeżeli jest taka ustawa,to nie ma problemu :D
Dzięki za info pozdrawiam?
ni-95roman
Posty: 12
Rejestracja: 23 wrz 2015, 21:10
Lokalizacja: Odessa

Re: Pomyśl życzenie lub w poszukiwaniu scytyjskie końcówek

Post autor: ni-95roman »

Pitbull pisze:WitaJ!
Jeżeli jest taka ustawa,to nie ma problemu :D
Dzięki za info pozdrawiam?
Dziękuję :papa: . A jakie prawo reguluje wyszukiwanie artefaktów w Polsce?
ODPOWIEDZ