Konkurs na opowieść absurdalną prozą lub wierszem

Konkursy organizowane przez moderatorów
Awatar użytkownika
von der Goltz
Posty: 540
Rejestracja: 30 sie 2009, 18:42
Lokalizacja: Warńija
Lokalizacja: Gdansk

Re: Toporek/ciesielski?/

Post autor: von der Goltz »

np. cwierc wieku temu sedziwy lesniczy chedozyl zawziecie w swierkowym mlodniku wesola wdowke, zapomniawszy od pasa odtroczyc ciesielskiego narzedzia, ktorym to wczesniej, rownie starannie, obrabial debowa balaske pod jadalny stol

ewentualnie przez knieje Warmiji sunela na Krakow wyprawa wodza Wikingow Sigurda Sinoworego, aby zplugawic zezwloki matron na Wzgorzu Wawelskim, napotkawszy jednak na swej drodze nieprzebyte roje upierdliwych (niczym okoliczne zony swych mezow - jak podaja kronikarze), Culicidae, postanowila porzucic wszelkie dobro i uskutecznic fugas chrustas


mysle, ze to jest mozliwy kontekst
Awatar użytkownika
FELIX
Posty: 1954
Rejestracja: 20 mar 2010, 22:52
Lokalizacja: Olsztyn
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Toporek/ciesielski?/

Post autor: FELIX »

To może i ja spróbuję.
Dawno, dawno temu... No może nie tak dawno, żył pan Stasiek.
Pan Stasiek mieszkał w sielankowej wsi w ówczesnym województwie Olsztyńskim, był filozofem i częstym gościem agory umiejscowionej jak to w każdej wsi, pod sklepem PSS. Życie pana Stanisława było zwyczajne. Jednego dnia, zabrakło mu 10 groszy do wina, innego, piwo postawił mu sąsiad Marian. Aż do dnia w którym...
Posłuchajcie.
Pan Stanisław obudził się jak co rano z potwornym bólem głowy. Rutynowo wypił kubeł wody, zjadł kanapkę ze smalcem i poszedł do obory wyrzucić gnój.
Dzielny rolnik nie mógł uwierzyć własnym oczom, kiedy z łuny parującego łajna, zaczęła formować się postać. Piękna, zwiewna niczym poranek, driada. Złotowłosa niewiasta ubrana jedynie w cienkie giezło utkane z włókien niczym pajęczych nici.
Zaniepokojony gospodarz stanął jak wryty w swoich gumofilcach, ściągnął czapkę uszankę, przetarł z niedowierzaniem oczy, ale widziadło nie znikło.
- Ktoś ty? - spytał - Czego mnie tu w gówno włazi eee?
Tajemnicza postać pozornie nie zwracała na niego uwagi, rozczesując smukłymi palcami swoje długie do łopatek włosy.
- Jestem wszystkim tym co możesz mieć i wszystkim tym czego nigdy nie miałeś - odpowiedziała.
Staszek stał z głupkowatą miną, dalej nic nie rozumiejąc.
- Co chcesz babo? - spytał jedynie.
- Mogę ci dać szczęście i pieniądze, zdrowie i dostatnie życie, musisz tylko spełnić jedno moje życzenie.
Co mi szkodzi, pomyślał wystraszony.
- Niech będzie.
- Pójdziesz zatem do lasu i tą oto siekierą zetniesz drzewo w którym jestem uwięziona. Znajduje się na polanie nieopodal rzeki. Poznasz je bez trudu. Ruszaj czym prędzej!
Zjawa znikła tak nagle jak się pojawiła, zamiast niej, pozostała wbita w gówno siekierka.
Podbudowany obietnicami wiejski filozof, pobiegł najpierw do sklepu po tanie wino na drogę a następnie do lasu szukać miejsca w którym rośnie drzewo.
Po znojach podróży gdy dotarł na polanę, zauważył drzewo. Było wyjątkowe, wiedział, że to to miejsce.
- Tyle lat tutaj rośnie to jeszcze chwilkę może poczekać - pomyślał i otworzył wino, położył siekierkę obok po czym osuszył butelkę do dna.

Pan Stanisław obudził się jak co rano z potwornym bólem głowy. Rutynowo wypił kubeł wody, zjadł kanapkę ze smalcem i poszedł do obory wyrzucić gnój...
Awatar użytkownika
jedrek
Posty: 155
Rejestracja: 13 lut 2012, 08:55
Lokalizacja: Braniewo
Lokalizacja: Braniewo

Re: Toporek/ciesielski?/

Post autor: jedrek »

Pośród kniejów prapolskich
Warmińskiej Macierzy
Topór woja dzielnego
Tysiąc lat już leży.

Bronią ową dowodził
Piast Siemowit męstwa,
Gdy z drużyną odnosił
Nad Niemcem zwycięstwa.

Na nic wasze knowania,
Zdradzieccy Germanie,
Warmia polską od zawsze!
I tak już zostanie...
duch
Posty: 1359
Rejestracja: 10 lip 2007, 18:33
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Konkurs na opowieść absurdalną prozą lub wierszem

Post autor: duch »

Kolega asdic321 poprosił o ogłoszenie nowego konkursu pt. "Historia ryżej siekierki". Pomysł na konkurs narodził się przy okazji dyskusji w wątku http://www.wmfp.pl/forum/viewtopic.php? ... 6&start=15" onclick="window.open(this.href);return false; , stamtąd też pochodzą zamieszczone powyżej posty. Miłej zabawy :)
asdic321 pisze:W takim razie niech to bedzie konkurs! :P Czas na historie niezwykle - do niedzieli wieczorem, rozstrzygniecie jak zawsze przez glosowanie (licze ze Adminy nasze pomoga?) a ja funduje nagrode! :zebek:
Awatar użytkownika
konrad19
Posty: 146
Rejestracja: 06 mar 2012, 14:56
Lokalizacja: Krysiaki

Re: Konkurs na opowieść absurdalną prozą lub wierszem

Post autor: konrad19 »

asdic321 A teraz powiesz jakie to będą nagrody czy po konkursie będzie niespodzianka i będą nagrody za miejsca I, II, III?
Awatar użytkownika
jedrek
Posty: 155
Rejestracja: 13 lut 2012, 08:55
Lokalizacja: Braniewo
Lokalizacja: Braniewo

Re: Konkurs na opowieść absurdalną prozą lub wierszem

Post autor: jedrek »

Tu przecież nie chodzi o nagrody, ale o zabawę i podrywkę do intelektualnego zaangażowania. :lol:
Awatar użytkownika
konrad19
Posty: 146
Rejestracja: 06 mar 2012, 14:56
Lokalizacja: Krysiaki

Re: Konkurs na opowieść absurdalną prozą lub wierszem

Post autor: konrad19 »

Wiem tylko tamto to tak z ciekawości :guru:
asdic321
Posty: 1696
Rejestracja: 26 mar 2008, 13:35
Lokalizacja: Prusy Królewskie

Re: Konkurs na opowieść absurdalną prozą lub wierszem

Post autor: asdic321 »

konrad19 pisze:asdic321 A teraz powiesz jakie to będą nagrody czy po konkursie będzie niespodzianka i będą nagrody za miejsca I, II, III?
Nagrody beda za kazde miejsce "na pudle" ale poki co nie zamierzam psuc niespodzianki! :P
Rzucaj zatem wyzwanie wyobrazni i do boju! :kon:
Awatar użytkownika
konrad19
Posty: 146
Rejestracja: 06 mar 2012, 14:56
Lokalizacja: Krysiaki

Re: Konkurs na opowieść absurdalną prozą lub wierszem

Post autor: konrad19 »

Za górami za lasami leżał topór pod kępami
Topór drwala Stanisława,
Co codziennie gnój wywalał.
W pewien wtorek wziął toporek,
Zjadł podwieczorek i poszedł rąbać drzewo
Pod miastem Gajewo.
Gdy szedł polem walnął toporem w kopczyk jeża,
Jeż na to walnął go łopatą.
Gdy Stanisław leżał ogłuszony,
Zobaczyły go jego trzy żony.
Kiedy się obudził, topór już do niego nie wrócił.


Długie lata topór w psiachu leżał
dopóki go asdic nie wygrzebał.
asdic321
Posty: 1696
Rejestracja: 26 mar 2008, 13:35
Lokalizacja: Prusy Królewskie

Re: Konkurs na opowieść absurdalną prozą lub wierszem

Post autor: asdic321 »

No, no - kolejny utwor wierszem! Ani chybi wiosna wisi w powietrzu! ;)
Awatar użytkownika
jedrek
Posty: 155
Rejestracja: 13 lut 2012, 08:55
Lokalizacja: Braniewo
Lokalizacja: Braniewo

Re: Konkurs na opowieść absurdalną prozą lub wierszem

Post autor: jedrek »

Skoro to konkurs, można coś napisać.
Szukam inspiracji, a ja postaram się zawrzeć temat w ramy epiki bądź liryki :zebek: .
Kto ma pomysł na temat? :czekam:
asdic321
Posty: 1696
Rejestracja: 26 mar 2008, 13:35
Lokalizacja: Prusy Królewskie

Re: Konkurs na opowieść absurdalną prozą lub wierszem

Post autor: asdic321 »

Ale temat juz jest podany :D :
duch pisze: (...)ogłoszenie nowego konkursu pt. "Historia ryżej siekierki". Pomysł na konkurs narodził się przy okazji dyskusji w wątku http://www.wmfp.pl/forum/viewtopic.php? ... 6&start=15" onclick="window.open(this.href);return false; (...)

na dodatek po napisaniu epickiego poematu o Siemowicie ;) znalazles sie "w stawce"! Liczba zglaszanych utworow nie jest jednak limitowana, podobnie jak ich forma.
Niedziela sie zbliza, nagrody czekaja - do pior zatem (czy czego tam) Forumowicze, do pior!!! :kon:
Awatar użytkownika
jedrek
Posty: 155
Rejestracja: 13 lut 2012, 08:55
Lokalizacja: Braniewo
Lokalizacja: Braniewo

Re: Konkurs na opowieść absurdalną prozą lub wierszem

Post autor: jedrek »

Chwyćmy za Parkery- zostały dni cztery! :zebek:
Awatar użytkownika
jedrek
Posty: 155
Rejestracja: 13 lut 2012, 08:55
Lokalizacja: Braniewo
Lokalizacja: Braniewo

Re: Konkurs na opowieść absurdalną prozą lub wierszem

Post autor: jedrek »

Dziś wybieram się na konsultacje do lokalnego miłośnika metalurgii, Pana Edzia, ksywa Kowadło, który o metalu wie wszystko. Chyba już powrócił do swojej ziemianki, bo w uznaniu kolekcjonerskiego zapału, często oferowany jest mu pobyt w miejscowym zakładzie karnym.
Byłem świadkiem, jak Pan Edzio, z zawiązanymi oczami ,na węch, z odległości 2 metrów, bezbłędnie odróżniał srebro od alpaki.
Awatar użytkownika
olsztyniak
Posty: 2812
Rejestracja: 10 lip 2007, 16:10
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Konkurs na opowieść absurdalną prozą lub wierszem

Post autor: olsztyniak »

No to i ja coś skleiłem :zebek:

Słonko w górze pięknie świeci
Trza na pole kopać "śmieci"

Idę drogą przez pagórek
A tu w ziemi kilka dziurek

To jest przecież brak kultury
Nie zasypać takie dziury

Więc łopata idzie w ruch
Nagle śmiech aż boli brzuch

Obok dziury złoto świeci
Takie właśni zbieram "śmieci"
Zablokowany