V3i Nie taki diabeł straszny

Nasze wykrywacze i inny sprzęt potrzebny do eksploracji

Moderator: Don Joker

Awatar użytkownika
pulkownikL
Posty: 1350
Rejestracja: 07 sty 2011, 12:49
Lokalizacja: morag
Lokalizacja: Sonnenborn, Aachen

V3i Nie taki diabeł straszny

Post autor: pulkownikL »

W tym dziale będę opisywał powoli wszystkie wady i zalety,ustawy i wskazania poszczególnych znajdek,modyfikacje programów , ew.problemy w terenie,zasięgi i co tylko mi do głowy przyjdzie,być może znajdzie się w przyszłości ktoś komu to ułatwi pierwsze kroki,pzdr. ;)
Awatar użytkownika
pulkownikL
Posty: 1350
Rejestracja: 07 sty 2011, 12:49
Lokalizacja: morag
Lokalizacja: Sonnenborn, Aachen

Re: V3i Nie taki diabeł straszny

Post autor: pulkownikL »

Na początek jak się z nim ogłaskałem to od razu rzuca się w oczy jedno fajne rozwiązanie,nie ma potrzeby korzystać z sześcioblokowego menu bo to trochę czasochłonne,włączając wykrywkę od razu można przejść w tryb pracy,jak Autotrac jest włączony czekamy kilka sekund,jak nie pompujemy tradycyjnie i z mety można na bierząco nawet w czasie szukania wchodzić w poszczególne nastawy co zajmuje dosłownie sekundkę,wszystko co potrzebne jest na zaznaczonym pasku który strzałkami przesuwa się w lewo lub prawo,przycisk ent. na wybranym programie,+ zoom i wszystko jak na dłoni,plusem jest że np.włączając Tx Boost z automatu sprzęt sam podpowie jaki Rx Gain jest najbardziej wskazany,czyli obsługa w sumie dość intuicyjna, sprawdzając trochę fantów na sucho (jak na razie to faktycznie ID na trzech częstotliwościach jest bardzo trafne) stwieradzam że fajna sprawa choć nie ma co się oszukiwać rogi to dopiero on pokazuje na jednej częstotliwości,z trzech wchodząc na jedną zasięg wzrasta potężnie,nie doliczam Tx Boosta na razie,to na dziś tyle
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
pulkownikL
Posty: 1350
Rejestracja: 07 sty 2011, 12:49
Lokalizacja: morag
Lokalizacja: Sonnenborn, Aachen

Re: V3i Nie taki diabeł straszny

Post autor: pulkownikL »

Rozgryzienie instrukcji zajmie przeciętnemu kowalskiemu takiemu jak ja max. kilka godzin( warunek że w wykrywaczach siedzi dłużej niż kilka dni),ale przejdę do ważniejszej kwestii,wiadomo już nie od dziś że cewki whitesa do serii V3- V3i to loteria,nawet nowe potrafią gubić sporą ilość sygnału,strojenie zależy od egzemplarza i w wielu przypadkach nawet Proscan nie pomoże, :/ , więc dla potomności jak sprawdzić czy cewka to szrot na dzień dobry:(test w powietrzu) Przy włączonym Tx Boost podnosimy Rx do maxa,15,jeżeli nie pojawi się przesterowanie (overload) to jest dobrze,robimy to najpierw przy włączonych 3F,i kolejno dla pojedyńczych częstotliwości,sprawdzając jednocześnie np.jedną monetą powtarzalność wskazań np.VDI i wychylenia skali,niestety poczytając dawno już temu o solidności wykonania tego w sumie najbardziej newralgicznego minusa w V3i jeżeli ktoś będzie z czytających kiedyś pakował się w sprzęt z drugiej ręki musi liczyć się z kupnem nowej na dzień dobry,oczywiście nie jest to problem bo można od razu zaiwestować coś np. z detecha i mamy na dłuugi czas spokój,znam przypadki że orginalna DD rozjechała się po zbytnim nagrzaniu( kofer w aucie),mam nadzieję że pomogłem ;)
Awatar użytkownika
pulkownikL
Posty: 1350
Rejestracja: 07 sty 2011, 12:49
Lokalizacja: morag
Lokalizacja: Sonnenborn, Aachen

Re: V3i Nie taki diabeł straszny

Post autor: pulkownikL »

Ciekawą rzeczą którą zauważyłem jest możliwość ustawiania prędkości ID,zalecana jest przy np.filtrze 10.0 Hz szybkość przemiatania do 2m na sek.,niby to nie dużo ale biorąc pod uwagę 2kg na ręku szybko może ręka odpaść,jednak gdy skręcimy Speed (recovery delay) do minimum to np. na częstotliwości 22,5 kHz dostajemy prawdziwego szybkiego szatana na drobnicę ;)
Awatar użytkownika
pulkownikL
Posty: 1350
Rejestracja: 07 sty 2011, 12:49
Lokalizacja: morag
Lokalizacja: Sonnenborn, Aachen

Re: V3i Nie taki diabeł straszny

Post autor: pulkownikL »

Jako że obcackałem się z nim już w miarę napiszę coś ciekawego,właściciele o niebo łatwiejszych do opanowania modeli tesoro myślę że nie powinni się przesiadać na tak specyficzny sprzęt,sprawdzając z pamięci różnice między spectrą a Vaqero nie sądzę żeby spectra znalazła więcej,różnica będzie tylko w poprawnej indetyfikacji więc Tesorakiem nakopiemy się więcej z podobnym skutkiem lub może i lepszym,Whites naprawdę pojechał po bandzie waląc kupę ustaw i wyboru pracy,filtrów itp. więc pozostaje pytanie:Czy ktoś lubi się uczyć ( aż łeb pęka) czy woli w tym czasie skutecznie nawalać fanty bez zbędnych ceregieli?,fakt że whites daje takie możliwości że reszta klęka na kolana ale takich specyficznych miejscówek gdzie możemy wyciągnąć maxa jest prawie wcale,jaki sens jest np. chodzić tylko na jednej F 2,5 kHz szukając głębokiego srebra kiedy pominie się sporo innych fajnych drobiazgów a srebra po prostu tam nie będzie :zebek: ,ale zobaczymy w terenie,testy były podwórkowe bo w domu to zapomnieć że można go uspokoić,na blister alu po tabletkach już wyje z metra,ale wiadomo że sprzęt ma algorytmy przystosowane do pracy z ziemią więc moje luft testy mogę sobię w buty wsadzić :zebek: ,niebawem wracam do PL więc napiszę co tam w trawie piszczy :P
ps.Plus że w Austrii kupiony,tysiak prawie taniej niż w Vikingu,instrukcja DE trzy razy grubsza od orginalnej whitesa,można się postarać?można,a w PL dopłatka 2 stówki :lelele:
Awatar użytkownika
pulkownikL
Posty: 1350
Rejestracja: 07 sty 2011, 12:49
Lokalizacja: morag
Lokalizacja: Sonnenborn, Aachen

Re: V3i Nie taki diabeł straszny

Post autor: pulkownikL »

Po kilku parogodzinnych wypadach wiem że z tym krówskiem ręka potrafi solidnie rozboleć,niby jest dobrze wyważony lecz choroba tenisisty murowana,gdyby założyć lżejszą cewkę na pewno by to dało się odczuć bo najbardziej boli niestety dłoń,rączkę po prostu wyrywa z ręki przy szybszym machaniu i niestety ale jak dla mnie bez szelek dłużej nie da się łazić( kilku kolegów z forum widziało jak padłem i trzeba było szelki zapiąć :lol: ),w porównaniu z Felixowym deusem to klęska :zebek: ,co do zasięgów to nie mam mu nic do zarzucenia bo na 3F wyciągam naprawdę głęboko zakopane maleństwa choć myślę że przy cewce BMce było by dużo sprawniej,przy dużym zaśmieceniu na DD i tak się trzeba naryć i wyciągnąć wszystko bo indetyfikacja pada i nie ma co na te wykresowe esy-floresy patrzeć,reasumując: na ostatnim wspólnym kopanku między dołkami po kimś na deep silber wyciągnąłem sreberko na gł.ok 28-30 cm,czyli warto chodzić nawet po innych.
Programy jednak są do dogłębnego poznania (chodzące na 1 F) jak zauważyłem albo trzeba dokładać akceptowalnego VDI ( whites w fabrycznych sporo wycina) albo wyłączyć Tone ID i ryć wszystko powyżej VDI+1 i obserwować wykresy,zaufanie tym technicznym rozwiązaniom bez myślenia pozostawi wiele fantów w ziemi,jeżeli ktoś ma jakieś pytania to chętnie odpowiem na tyle ile potrafię ;)
Awatar użytkownika
pulkownikL
Posty: 1350
Rejestracja: 07 sty 2011, 12:49
Lokalizacja: morag
Lokalizacja: Sonnenborn, Aachen

Re: V3i Nie taki diabeł straszny

Post autor: pulkownikL »

Po spędzeniu troszkę godzin ze sprzętem przetestowałem jedną acz ciekawą opcję,po sprawdzeniu gruntu który daje odczyt na -,np-91 warto dołożyć akceptowalnego Vdi poniżej zera,w naszych polskich warunkach od -5 do +95 jest jak najlepszym rozwiązaniem choć niektórzy preferują zjechać jeszcze niżej by sygnał gruntu był minimalnie niższy od akceptowalnego Vdi,morał taki że zaczęły wychodzić naprawdę drobiny ze sporych głębokości,oczywiście jest taka jazda jest możliwa tylko w gruncie w miarę jednorodnym bo inaczej automat będzie co chwila się dostrajał a na manualu szybko łapka odpadnie,jest też ciekawa funkcja pomijania nakrętek alu które wiadomo że biją wysoko,w funkcji polar plot nakrętka będzie miała bardzo pokręcony obraz a monetka już nie,proste ładne linie,może w listopadzie dane mi będzie jeszcze pokopać to przedstawię spostrzeżenia co do cewki 12" i jak się zachowuje sprzęt na Mixerku ;)
Kosiarz
Posty: 1
Rejestracja: 27 lis 2014, 01:46
Lokalizacja: Polska

Re: V3i Nie taki diabeł straszny

Post autor: Kosiarz »

Czesc
Ja rowniez ganiam ze spectra v3i . Szukam kontaktu z innymi posiadaczami tej wykrywki w celu wymiany doswiadczen
Awatar użytkownika
pulkownikL
Posty: 1350
Rejestracja: 07 sty 2011, 12:49
Lokalizacja: morag
Lokalizacja: Sonnenborn, Aachen

Re: V3i Nie taki diabeł straszny

Post autor: pulkownikL »

Chciałbym zamieścić filmik odnośnie TRX a,mój egzemlarz jest ok,nie ma jakiś odchyleń i naprawdę ma kopa ale jest jedno ale!trafiają się sztuki które mają jakiś feler,i warto przy zakupie się zastanowić nad sprzedawcą w ew. pózniejszym reklamowaniu,wiadomo o jaki sklep w Wa wie chodzi,filmik kolegi z Thesaurusa,czyli celu brak a piszczy dalej jak wściekły :roll:
https://www.youtube.com/watch?v=wJ5RpY8kHZ8" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
pulkownikL
Posty: 1350
Rejestracja: 07 sty 2011, 12:49
Lokalizacja: morag
Lokalizacja: Sonnenborn, Aachen

Re: V3i Nie taki diabeł straszny

Post autor: pulkownikL »

Odnośnie polskiej instrukcji dla kreta TRX zainteresowanych zapraszam na PW. ;)
Awatar użytkownika
pulkownikL
Posty: 1350
Rejestracja: 07 sty 2011, 12:49
Lokalizacja: morag
Lokalizacja: Sonnenborn, Aachen

Re: V3i Nie taki diabeł straszny

Post autor: pulkownikL »

Ostatni wypad jakiś czas temu w Stegnie,szukanie tylko na 22,5 kHz to istny szatan na drobniaki,niestety tradycją mimo podkręcenia bottle cap reject naryłem się ich aż miło,następnym razem opiszę jak przetestuję te same nastawy +polar plot(nie próbowałem) ,efekt ok.27 zł w półtorej godziny,deszcz pogonił niestety :roll:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
piotrkusiu
Posty: 60
Rejestracja: 15 paź 2014, 07:25
Lokalizacja: Giżycko

Re: V3i Nie taki diabeł straszny

Post autor: piotrkusiu »

Mam dwa pytania i jedną prośbę.

Jak sprzęt sobie radzi z maskowaniem / separacją celów na cewce Nel?
Czy przy niskiej częstotliwości lub średniej oraz niskim filtrze skręcając recovery delay na szybkość rzeczywiście jest szybki czy trzeba jednak użyć wysokiej częstotliwości i wyższych filtrów.

Prośba.
Jeśli miałbyś czas i chęci to proszę o wykonanie testu:
Kamień magnetyczny wielkości jajka lub pięści a obok niego w odległości jakieś 15cm gwóźdź wielkości10-12cm. Oczywiście wykrywka ustawiona na wykrywanie kamieni. I machamy z zapytaniem czy widzi kamień czy tylko żelazo i z której strony.
Pytam pod kątem poszukiwania meteorytów kamiennych.
Awatar użytkownika
pulkownikL
Posty: 1350
Rejestracja: 07 sty 2011, 12:49
Lokalizacja: morag
Lokalizacja: Sonnenborn, Aachen

Re: V3i Nie taki diabeł straszny

Post autor: pulkownikL »

Z chęcią pomogę tylko że:Nela nie posiadam tylko klona z Ukrainy,a test mogę trzasnąć dopiero jak się pojawię w Polsce,a to potrwa pewnie do grudnia :/
piotrkusiu
Posty: 60
Rejestracja: 15 paź 2014, 07:25
Lokalizacja: Giżycko

Re: V3i Nie taki diabeł straszny

Post autor: piotrkusiu »

Z chęcią poczekam na test, nie spieszy mi się ;)
Obecny sezon skończę z Argo. W perspektywie pojawił się jeszcze Rutus Alter 71 i też na niego poczekam - ponoć jest szybszy, z lepszą separacją i mniejszym maskowaniem.
ODPOWIEDZ