Górowo Iław cmentarz

Okres II wojny światowej
VIP
Posty: 3
Rejestracja: 31 maja 2014, 21:55
Lokalizacja: WARSZAWA

Górowo Iław cmentarz

Post autor: VIP »

Witam mam pytanie dotyczące Górowa Iławeckiego .Chodzi mi o cmentarz który nie istnieje a o którym wiem że istniał ,może ktoś wie o tym więcej chodzi mi o były zakład Meloracji przy ul Armii Czerwonej cześć na której stoją bloki mieszkalne niedaleko był sklep spożywczy o tą stronę mi chodzi kawałek starych drzew tam zostało.
Adler7
Posty: 290
Rejestracja: 04 wrz 2008, 22:33
Lokalizacja: Kreis Goldap

Re: Górowo Iław cmentarz

Post autor: Adler7 »

Zaznacz opisane miejsce na wycinku mapy. Jedyny cmentarz, a raczej mogiła zbiorowa żołnierzy Armii Czerwonej była zlokalizowana przy starym budynku, gdzie mieścił się transformator, blisko dyżurki dawnej Melioracji.
VIP
Posty: 3
Rejestracja: 31 maja 2014, 21:55
Lokalizacja: WARSZAWA

Re: Górowo Iław cmentarz

Post autor: VIP »

Miejsce o którym pisze to wyglądało na zwykły cmentarz tylko pytanie dlaczego? Chodzi mi o ten niby lasek między sklepikiem a drogą z płyt betonowych nawiasem mówiąc obok w tych ogródkach wykopałem granat ręczny.
VIP
Posty: 3
Rejestracja: 31 maja 2014, 21:55
Lokalizacja: WARSZAWA

Re: Górowo Iław cmentarz

Post autor: VIP »

Jeszcze chcę dodać że kiedyś mieszkałem w Górowie ten blok nr 13 Armii Czerwonej i jako chłopak bawiłem się w wojnę w Meloracji tak nazywaliśmy te bloki które tam wybudowano . I nie myle się co do tego cmentarza . Ostatnio przejeżdżając widziałem żę kiosk z płyty kiedyś o którym pisałem przeistoczył się w ładny sklep . Ciekawy jestem jak jedzie się na Dęby czy ostał się grób Radzieckiego lotnika który zestrzelili Niemcy .
Adler7
Posty: 290
Rejestracja: 04 wrz 2008, 22:33
Lokalizacja: Kreis Goldap

Re: Górowo Iław cmentarz

Post autor: Adler7 »

Z mapy na http://www.bildarchiv-ostpreussen.de/" onclick="window.open(this.href);return false; nie wynika, aby w miejscu, które opisałeś, był cmentarz. Skąd taka informacja?
Co do grobu lotnika - nic się nie zmieniło, jest w tym samym miejscu.
ODPOWIEDZ